O nas

POZNAJMY SIĘ

GRUPA ICT

Jesteśmy zespołem specjalistów, który pomaga osobom prywatnym, firmom, instytucjom publicznym oraz innym organizacjom w przekształcaniu nowych pomysłów i istniejących projektów biznesowych w prawdziwe, sprawnie działające przedsiębiorstwa. Celem współpracy jest osiągnięcie sukcesu i pełnej satysfakcji klienta.

 

Regularnie współpracujemy z wieloma zewnętrznymi specjalistami reprezentującymi różne branże oraz technologie. Dzięki temu możemy podjąć się zagadnień biznesowych o wysokiej różnorodności. Współpraca ze światowej klasy fachowcami pozwala nam działać holistycznie i merytorycznie.

Trzy obszary skupienia

Nasza działalność skupia się wokół trzech obszarów:

ictgroup_1
Przygotowanie, uruchomienie i rozwój
nowych przedsięwzięć (start-upów).

Wiedza ekspercka oraz bogate doświadczenie zespołu pozwalają nam sprawnie i efektywnie analizować nowe projekty, przedsięwzięcia i technologie. Pracę rozpoczynamy od ocenienia  globalnego potencjału planu oraz możliwej skuteczności realizacji. Następnie opracowujemy kształt danego projektu, jego analitykę finansową i materiały informacyjne. W zależności od typu projektu, rekomendujemy najbardziej właściwy dla niego model finansowania, a następnie aktywnie angażujemy się w pozyskiwanie niezbędnego kapitału. Później przechodzimy do kolejnych etapów, tj. do uruchomienia przedsięwzięcia, wspomagania jego zarządzania oraz prowadzenia kolejnych faz jego rozwoju.

ictgroup_2
Audyt, analiza, strategie, reorganizacja
i dofinansowanie przedsiębiorstw.

Świadczymy szeroką gamę usług konsultingowych i doradczych. Podczas audytów przedsiębiorstw sprawnie wyszukujemy krytyczne elementy wymagające poprawy oraz te, które mogą zaowocować tzw. quick-winami. Jednocześnie spoglądamy długookresowo i holistycznie na samą organizację, jej otoczenie oraz trendy rynkowe.  Dzięki temu jesteśmy w stanie doradzić indywidualną strategię. Warto pamiętać o tym, że plan bez sprawnego wdrożenia ma tylko połowiczną wartość. Z tego względu wspomagamy klientów również w trakcie implementacji, m.in. poprzez właściwe metodyki projektowe oraz adekwatny proces kontrolingu. Przekształcenie istniejącej organizacji często wymaga również dodatkowych nakładów finansowych. Niejednokrotnie zdarza się, że firma nie ma dostatecznie dużych środków na takie działanie. Dlatego też, reagujemy na te potrzeby i zajmujemy się również pozyskiwaniem kapitału z różnych źródeł niezbędnego do realizacji zaproponowanego planu.

ictgroup_3
Część naukowa

Mamy głęboką świadomość tego, że w obecnych czasach innowacyjność technologiczna i procesowa wraz z zasobami ludzkimi są krytycznymi czynnikami sukcesu na globalnych rynkach. Z tego względu współpracujemy z uczelniami wyższymi oraz z naukowcami, co pozwala na sprawne łączenie nauki i biznesu.

W chwili obecnej naszymi głównymi (ale nie wyłącznymi) obszarami zainteresowań są: Artificial Intelligence Reinforced Learning, Quantum Computing / Quantum Computers, Blockchain.  Wokół nich generujemy własne technologie.